Ve firmě, kde právě pracuji jsem se nechal uvrtat do toho, že povedu školení o EJB3. Materiály jsem převzal po kolegovi, takže jsem s tím neměl moc práce. Horší bylo, že EJB3 jsem znal jen z rychlíku. Přesně podle hesla: “Ten kdo to neumí, ten to učí“. Takže jsem musel začít od začátku.
Pomohla mi knížka EJB3 in Action (mimochodem, knížky od
Manningu jsou vždy výborné). Je teda trochu obsáhlejší, asi 700 stran, takže na studium v tramvaji je to přece jen macek. Líbilo se mi, že se nesnaží obhajovat předchozí verze EJB a nevyhýbá se ani springu . Takže můžu jen doporučit.
Školení proběhlo v pohodě, a aby čas strávený studiem nepřišel vniveč, rozhodl jsem se, že se nechám ocertifikovat.
Jako studijní materiál jsem zvolil samotnou specifikaci. Původně jsem si myslel,že se nebude dát číst, ale opak byl pravdou. Dokonce jsem díky ní odhalil některé chyby v knize (mimochodem, autor odpovídá promptně).
Na java ranči doporučovali ještě poznámky Mikalai Zaikina. Ty se ukázaly jako velice užitečné, neboť popisují i to, co EJB neumí.
Abych nevyšel ze cviku, tak jsem si za těžce zdaněné peníze koupený tester od whizlabu. Ten mě ale velice zklamal. Nevím jak tester vyvíjejí, ale mě padal jak hrušky, a když spadl po 61 zodpovězených otázkách, tak jsem ho v rámci duševní hygieny smazal. U některých otázek byli dokonce špatné odpovědi! Takže rozhodně nebrat.
Naštěstí jsem od firmy dostal licenci na uCerify – super věc, rozhodně doporučuji.
Nakonec jsem zkoušku složil na 88%.
Žádné komentáře:
Okomentovat